Aby usprawnić działanie strony, serwis wykorzystuje pliki cookies, zapisywane na urządzeniu użytkownika. Pliki te można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

WOK na Facebook
WOK Logo

Wiejski Ośrodek Kultury

w Ochotnicy Górnej

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Historia Zespołu regionalnego 'Ochotni" sięga już 1984 roku, a bezpośrednio z Wiejskim Ośrodkiem  Kultury związany jest on już od samego powstania placówki, tj. od roku 1995. Członkami zespołu są zarówno młodzi, jak i starsi, a wszystkich łączy zamiłowanie do rodzimej góralszczyzny i chęć pielęgnowania dziedzictwa kulturowego przodków.

Obecnie w zespole gra, tańczy i śpiewa około 20 osób. "Ochotni" występują przy okazji lokalnych uroczystości i obchodów organizowanych pod patronatem WOK- u, a także reprezentują ochotnicki folklor na wyjazdach na terenie Polski i za granicą (ostatnio np. w Oszmianie).  Mają na swoim koncie także sztuki teatralne, w tym Wesele Góralskie i Jasełka. W swoim dorobku zespół zgromadził różne nagrody, między innymi  III miejsce dla muzyki dorosłych zdobyte podczas Muzykowania na Duchowom Nute w Czarnym Dunajcu, Brązową Ciupagę w Tańcu Zbójnickim wywalczoną na Karnawale Góralskim w Bukowinie Tartrzańskiej, a także wyróżnienia w tańcu solowym dla członków zespołu. Towarzyszy mu własna muzyka (skrzypce prym, sekund, basy, akordeon).

Funkcję kierownika pełnili w poprzednich latach: Stanisław Siuty, Stanisław Mazurek i Stanisław Urbaniak. Obecnie na czele zespołu stoi Krzysztof Dobrzyński, który jest także opiekunem dziecięcego zespołu.

Harmonogram spotkań można znaleźć TUTAJ

Muzyka Ochotnych na 42. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej

Ochotni - W górach Gorcach jest dolina, Ochotnica się nazywa

 

Wraz z "Ochotnymi" współpracuje także dziecięcy Zespół regionalny "Mali Ochotni", który początkowo funkcjonował przy Szkole Podstawowej w Jamnem. Zespół liczy  około 30 dzieci w wieku 5-14 lat. Mali Ochotni mogą poszczycić się swoją własną kapelą góralską  pod kierunkiem Leszka Szewczyka i przede wszystkim niegasnącym zapałem do krzewienia rodzimych tradycji. 

Występ najmłodszego pokolenia Ochotnych podczas opłatku Związku Podhalan w 2012 r.

Wspólne muzykowanie młodszych i starszych Ochotnych

Informacje Kulturalne

Ogłoszenia

szlak kultury wołoskiej

Komunikaty bieżące

03 Paź 2019
Szlak Kultury Wołoskiej - Gorczańskie Historie

Wiejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców regionu i wszystkich chętnych w dniach 14/15/16.10.2019r. [ ... ]

25 Wrz 2019
Otwarcie zajęć w WOK 2019/2020

Serdecznie zapraszamy do Ochotnicy Górnej, gdzie 7 października o godz. 16:00 w Wiejskim Ośrodku [ ... ]

18 Wrz 2019

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 14 września odbyło się w Amfiteatrze Centrum w Ochotnicy Górnej [ ... ]

11 Wrz 2019

W wakacyjnym nastroju, chociaż w tonacji powoli odchodzącego lata odbyły się w Ochotnicy Górnej w [ ... ]